כאן תאגיד השידור הישראלי

נטע ברזילי - אפקט מציאות רבודה אירוויזיון 2018

07 מאי 2018

לקראת אירוויזיון 2018 ובכדי לייצר באזז וקידום בזירות הדיגיטל לשיר TOY של נטע ברזילי, השקנו בעבור "כאן" תאגיד השידור הישראלי אפקט מציאות רבודה AR על גבי המצלמה של פייסבוק ואינסטגרם.

האפקט איפשר למשתמשים לשתף סטורי של עצמם עם הקימונו והקוקיות של נטע ברזילי לצלילי Toy ברקע. המהלך נחל הצלחה והשיתופים הרבים ברשת לפני ובמהלך האירוע השפיעו על דעת הקהל ויצרו חשיפה משמעותית לנטע ולשיר ברחבי העולם.

Netta Barzilai Eurovision 2018 - Augmented Reality

האפקט פותח למשתמשים את מצלמת הסלפי בנייד ומציג להם את עצמם עם הקימונו והקוקיות של נטע ברזילי לצלילי Toy ברקע. באפקט משולבים גם כפתורים המפעילים קטעי קול לניגון הקרקורים שמזוהים עם נטע ודגימות קול נוספות מהשיר, סוג של מיני לופר קטן על גבי מצלמת הסטורי.

האפקט עלה לאוויר כשבוע וחצי לפני אירוע האירוויזיון שהתקיים בליסבון בפורטוגל כאשר לאחר הופעתה של נטע ברזילי בחצי הגמר של האירוע, העלנו עדכון וגרסה נוספת של האפקט הכוללת את הלבוש המדויק של נטע מההופעה בחצי הגמר, ביומיים אלו הפך האפקט לויראלי וגרר אלפי שיתופים של אנשים ממקומות שונים באירופה ויצרו באזז חיובי בזירות הדיגיטל לקראת הגמר.

 

צילום תמונת קאבר נטע ברזילי: דניאל קמינסקי מתוך עמוד הפייסבוק של
צילום תמונת קאבר נטע ברזילי: דניאל קמינסקי מתוך עמוד הפייסבוק של "כאן"

תהליך פיתוח האפקט התחלק לכמה שלבים, משלב התכנון, תהליך המידול שכלל יצירת של הקימונו והקוקיות בתל מימד בצורה מדויקת ככל שניתן ללוק של נטע, מידול נוסף של הבגדים של נטע שדרש דיוק נוסף לגבי טקסטורת ושילובם במיקומים נכונים.

"אנחנו שמחים שזכינו ליצור מוצר דיגיטלי שתמך ועזר לקדם את TOY ואת ישראל באירוויזיון, ראינו את ההשפעה המסיבית של הדיגיטל על תוצאות הגמר.  יצרנו כאן משהו מאד ייחודי וראשוני גם ברמה הבינלאומית והיינו סקרנים ונרגשים לראות את התגובות" כך לדברי גיל רבי, מנכ"ל חברת הטכנולוגיה רבי אינטראקטיב. "שמחנו לראות יהודים רבים בארץ ובעולם שתמכו והיו גאים בשיר שמייצג אותנו על ידי מחוות וחוויות בסטורי וברשתות החברתיות, עוד יותר הופתענו מכמות השימושים ממשתמשים זרים."

בין המשתמשים הרבים שהעלו את עצמם עם קוקיות לסטורי היו גם חבר הכנסת אורן חזן, נטע ברזילי עצמה ממש רגע לפני הגמר  וראש עיריית תל אביב יפו שהזמין את הציבור להגיע לחגוג את זכייתה של ישראל ונטע באירוע בכיכר.

 

מתרגש ברמות של דוז' פואה! היום ב-19:30 נחגוג בכיכר רבין עם נטע ברזילי, חברי המשלחת הישראלית וגם נציגי אירווזיון אהובים אחרים את הניצחון הסוחף. אם תהיה דרישה מהקהל אולי אעלה עם קאבר משלי.

Posted by ‎רון חולדאי‎ on Monday, May 14, 2018

נטע כפרה עליך - כל עם ישראל מאחוריך! Netta Barzilai נטע ברזילי

Posted by ‎אורן חזן - Oren Hazan‎ on Friday, May 11, 2018
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©