קשת

פיתוח צ'אט הכתבים N12

17 פברואר 2020

חודשיים לערך לפני בחירות 2020 קיבלנו את המשימה המאתגרת לפתח את צ'אט הכתבים באתר N12, הזרוע הדיגיטלית לחברת החדשות של קשת 12.

המשימה לפיתוח צא'ט הכתבים הייתה מורכבת מההיבטים הטכנולוגים אבל בעיקר ממגבלת הזמן הצפוף כדי להשיק את האתר ביעד שנבחר לפני בחירות 2020 ויחד עם זאת לשמור על הצורך של הארגון לאפשר לצוות הפיתוח הפנימי של קשת להמשיך לעבוד על המוצר לאחר שאנחנו נסיים את הפיתוח עם השקת המוצר.

אתר N12 מבית חברת החדשות, עלה לאוויר כשנה לאחר שנרכשה חברת החדשות על ידי קשת 12 כאשר צ'אט הכתבים הינו הרכיב המרכזי והמשמעותי ביותר באתר, לא בכדי הוא קיבל את רוב תשומת הלב של הגולשים עם השקת האתר, התקשורת הישראלית ואנשי התעשייה הופתעו מהמוצר והרכיב המשולב באתר ולאחר חודש כבר הפך הצ'אט לכלי העיקרי בעזרתו צורכים מאות אלפי ישראלים חדשות.

צא'ט הכתבים מתוך קמפיין החדשות N12

צ'אט הכתבים מציג את העדכונים האחרונים של כלל כתבי חברת החדשות בזמן אמת בתצורת הודעות צ'אט, המוצר פועל בטכנולוגיית רייל-טיים כך שגם במידה והמשתמש נכנס לאתר, העדכונים נדחפים ומוצגים ברכיב בזמן אמת בלי הצורך של המשתמש לבצע רענון של הרכיב או האתר.

הצ'אט מאפשר לגולשים להתעדכן בצורה מהירה ואינטראקטיבית בחדשות האחרונות ובדיונים בין הכתבים, זה בעצם בדיוק הרגע שהכתב מקבל את המידע ולפני שהתוכן נכנס לכתבה או לתכנים חדשותיים רגילים, הכתב משתף את המידע בצ'אט בזמן אמת.  בעזרת רכיב הצ'אט, בחברת החדשות נתנו לגולשים הצצה לדרך בו הם מכינים את החדשות עם מינימום פילטרים ושיחות פנימיות אישיות בין הכתבים השונים. 

ההשקה של N12 לוותה בקמפיין בהשתתפות כל כתבי חברת החדשות ועם סרטונים המדגישים את השימוש בצ'אט הכתבים.

צ'אט הכתבים מבוסס על קבוצת טלגרם סגורה ופנימית של כתבי החדשות, בקבוצה מתעדכנים בניהם הכתבים ועורכי החדשות עוד לפני פרסום המידע בערוצי ההפצה הרשמיים של החברה. מיד עם ההשקה של המוצר, הצ'אט התחיל לספק את מירב העניין כאשר הכתבים היו מאוד פעילים והגולשים הופתעו לראות הודעות לא שגרתיות שחשפו את התקשורת בין העורכים לכתבים.

 

מוצר רייל-טיים

הניסיון שלנו בפיתוח מוצרי רייל-טיים במשך שנים סייע לנו באתגר הזמן והלו"ז להקמת המוצר, בזכות הניסיון שלנו הצלחנו ליצור רכיב שניתן להטמעה במקומות שונים באתר ובצורות שונות, אם זה רכיב במגירה שנפתח בגרסת הדסקטופ, רכיב צף סגור או רכיב פתוח במובייל וכולם מסונכרנים ביניהם ומקבלים עדכונים בזמן אמת תוך מאית השניה. 

קרן מרציאנו מציגה את צ'אט הכתבים

הרכיב פותח בדגש על התמודדות עם כמויות של הודעות בצ'אט בזמן אמת יחד עם מתן חשיבות גדולה לביצועים, כך גם במקרה של כניסה של הודעות רבות במקביל, הרכיב לא  מעמיס על הדפדפן ועל זיכרון המכשיר של המשתמש, גם גלילה אחורה ע"י המשתמש כדי לצפות בהודעות ישנות יותר מתבצעות בצורה מהירה בזכות טעינת חכמה שביצענו בממשק הקליינט.

 

חווית המשתמש

כמו בכל במוצר שאנו מפתחים, אנו מקפידים על חווית משתמש שימושית ופונקציונלית המותאמת לתוכן אך גם מספיק חוויתית למשתמש. יצרנו אנימציות של כניסת ההודעות החדשות בזמן אמת בצורה שהמשתמש ישים לב שנכנסה הודעה חדשה אך מנגד לא יפריע לו לקרוא את ההודעה הקודמת שעליה הוא מתמד באותו הזמן. הצלחנו לייצר ולפתח חיווים אנימטיבים המוצגים בזמן כתיבת הודעה של כתב כלשהו כדי שהמשתמש יוכל לצפות להודעה החדשה שהולכת להיכנס בשניות הקרובות, החיווים לעיתים מוצגים בתוך הרכיב עצמו ולעיתים גם בעמוד הראשי של האתר במידה והרכיב עצמו סגור.

 

מתוך קמפיין השקת צ'אט הכתבים N12

פורמטים שונים של הודעות

פיתוח צד הלקוח של הצ'אט מסועף ומכיל אלמנטים רבים לא רק בגלל היותו של הצ'אט מוצר רייל-טיים, בקשת ובחברת החדשות תכננו את המוצר לתמיכה בסוגים שונים של הודעות, בהתאם לכך וצד הלקוח שפיתחנו והממשקים בצ'אט יודעים להתמודד עם כל סוג הודעה שתעבור בקבוצת הטלגרם הסגורה של הכתבים ובפורמטים מגוונים, מהודעות טקסט פשוטות, הודעות משולבת תמונה, שיתוף תמונה, הודעה כתגובה להודעה אחרת, סרטונים ואפילו גלריות.

הפורמטים השונים מאפשרים לצ'אט להיות מאוד ורסטילי ונוח לשימוש, כך הכתבים יכולים לשתף תכנים מסוגים שונים ישירות מקבוצת הטלגרם לעמוד הראשי של N12 מבלי להתחשב במגבלות טכנולוגיות כלשהן.

 

Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©