קשת

אפליקציה למשדר הבחירות של פגוש את העיתונות

29 פברואר 2020

פגוש את העיתונות במשדר בחירות מיוחד עם הטכנולוגיה שלנו, הצופים בבית מעורבים בשידור ומחליטים האם המועמד שהיה בראיון שכנע אותם או לא. זו הפעם הראשונה בישראל לסוג משדר כזה לפני בחירות, ראשי המפלגות הופתעו, הצופים אהבו את זה והפכו להיות אקטיבים בזמן השידור.

הצגת האפליקציה לצופים לפני תחילת משדר הבחירות

כמיטב המסורת בבחירות האחרונות, גם הפעם הגיעו ראשי המפלגות לראיון אחרון יומיים לפני הבחירות לתכנית פגוש את העיתונות בקשת 12, רק הפעם בניגוד לראיונות המסורתיים ובפעם הראשונה בישראל הוספנו הוספנו פן אינטראקטיבי עם הטכנולוגיה שלנו דרכה הצופים בבית החליטו האם המעומד שכנע אותם או לא, כל זאת בזמן אמת כאשר על המסך בשידור החי הופיע חיווי ואחוזים של הצופים אשר בחרו כי המועמד שכנע אותם.

את המוצר שפיתחנו הטמענו כחלק אינטגרלי בתוך אפליקציית חדשות N12 כך שצופי החדשות לא היו צריכים להוריד או להתקין מוצר דיגיטלי חדש בשביל להשתתף. לחיצה אחת בתחילת כל ראיון איפשרה לכל צופה להחליט בזמן אמת ובשידור הראיון האם המועמד שכנע אותם או לא, את הנתונים הועברו בזמן אמת למסך ובזמן הראיון.

הממשק שיצרנו הבטיח למשתמש שימוש נוח ופונקציונלי בזמן השידור תוך חוויה משלימה של השידור, בתחילת כל ראיון האפשרות לבחור נפתחה בזמן אמת עם הצגת תמונת המועמד באפליקציה ואפשרות לבצע "סלייד" ימינה או שמאלה - שכנע / לא שכנע. את חווית המשתמש השלמנו בדגש על חוויה טובה לקהלים מגוונים שכן התכוננו לכך בין הקהלים שיכנסו להביע את דעתם יהיו אנשים בשכבות גיל מגוונות, לכן דאגנו לאפשרות לבחור גם ללא סלייד ע"י לחיצה אחת ככפתור ולטקסטים נוחים לקריאה בממשק ללא צורך בהרכבת משקפיים.

אל המשדר האינטראקטיבי הגיעו כל ראשי המפלגות לריאיון אחרון לפני הבחירות בניהם רה"מ בנימין נתניהו, בני גנץ, אביגדור ליברמן, נפתלי בנט, עמיר פרץ, אריה דרעי, איימן עודה ואיתמר בן גביר.

המהלך סוקר בתקשורת וברשתות החברתיות והפתיע רבים, גיל רבי מנכ"ל החברה התראיין לאחר המהלך לתכנית של אלון ניומן ויעל מן שחר וסיפר "אנחנו עובדים עם קשת כבר מעל ל-5 שנים, חברת החדשות החליטה לעשות מהלך בו מאפשרים לצופים לבחור האם המועמד שכנע אותם בזמן אמת, אני שמח שיכולנו לחדש ולשלב את הטכנולוגיה שלנו גם בעולמות האלו של החדשות ואני בטוח שזו רק תחילת הדרך לסוג כזה של אירועי לייב וראיונות אינטראקטיבים".

 

הצופים בוחרים האם ראש הממשלה שכנע אותם והחיווי מוצג על המסך בזמן אמת

תהליך ההכנה לשידור חי

 

היכולת שלנו לייצר מוצרים דיגיטליים הפועלים בשידור חי מתעצמת במהלך השנים ועם הניסיון הרב שלנו בתחום הזה יכולנו להכין את המוצר להתמודדות עם מאות אלפי צופים ומשתמשים שנכנסים להשתתף בזמן אמת במוצר הדיגיטלי ויחד עם זאת להציג את הנתונים תוך מאית השניה על המסך.

החלק המהותי במוצרי הלייב שלנו הוא היכולת לייצר בדיקות המדמות כמעט במדיוק את המצב האמיתי, שכן בזמן שידור קשה מאוד לטפל בתקלות, מרווח הזמן בשידור חי כמעט ולא מאפשר לבצע פעולות של תיקון קוד או העלאות גרסה ולכן אנו עושים את מירב המאמצים והשיטות לאתר תקלות עוד לפני השידור ולבצע בדיקות עומסים המדמות מצב אמיתי של מאות אלפי משתמשים בשידור.

 

קטע מתוך הראיון של בני גנץ כאשר הצופים בבית משפיעים ובוחרים האם הוא שכנע אותם

מנגנוני ניטור

בזכות מנגנוני הניטור שיצרנו, הצוות שפועל בזמן השידור מפקח על הנתונים והשימוש של המשתמשים במוצר, אנו יודעים לזהות בזמן אמת על פעולות חשודות במוצר או בסביבת השרתים, לבדוק באיזו מהירות המוצר נטען לצופים, לכמה משתמשים מתוך מאות אלפי המשתתפים המוצר לא עבד בצורה תקינה ועוד.

 

 

 

Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©