תוכן העניינים
19 אוקטובר 2014 / מאת רבי אינטראקטיב

אז מה זה רימרקטינג ?


גלשת לאתר אינטרנט כלשהו ומאותו רגע עולמך השתנה? בכל מקום אליו גלשת לאחר מכן הרגשת נרדף ע"י אתר האינטרנט שביקרת בו. מדובר על שיטת הפרסום  ReMarketing או בעברית "שיווק מחדש". השיטה קיימת כבר זמן רב אך רק בתקופה האחרונה משרדי הפרסום, עסקים ואתרי אינטרנט קטנים למדו לעבוד איתה. 

 גוגל שינו את המשחק

שיטת השיווק מחדש הייתה קיימת ע"י מנגנוני וממשקי פרסום רבים, העלויות של הפרסום בשיטה זו היו לעיתים יקרים ואפשרו רק למותגים חזקים לפרסם בשיטה זו. זו הייתה שוב גוגל שהנגישה וקידמה את שיטת הפרסום הזו גם לעסקים קטנים, כך שניתן ללא ידע רב בפרסום ובעליות מינימליות להציג פרסומות שירדפו אחרי כל מי שביקר באתר שלכם.

האינטרס של המפרסם להמשיך לרדוף אחריך אם ביקרת באתר שלו היא נקודת ההנחה שככל הנראה מי שנכנס לאתר שלו מתעניין בשירות שהוא מעניק, כך שאם עדיין לא ביצעת הזמנה או רכשת את השירות? המפרסם יציג לך מודעות פרסומיות בכל אתר המשויך גם הוא לתוכנית הפרסום של גוגל עם מחיר אטרקטיבי יותר או מבצע כדי להחזיר אותך ולהפוך אותך ללקוח.

עכשיו גם פייסבוק

גם פייסבוק מאפשרת בכלי הפרסומי שלה להשתמש בשיטת השיווק מחדש, כך ע"י הטמעת קוד באתר האינטרנט יכולים בעלי האתרים להציג פרסומות בתוך הרשת החברתית עצמה רק למי שביקש אצלם באתר. הפרסומות בפייסבוק יוצגו כפוסטים ממונים גם בגרסת המובייל, כך בעלי אתרים ועסקים יכולים להמשיך להעביר מסרים שיווקים למבקרים גם במדיה החברתית.

אני לא רוצה לראות יותר את הפרסומות שרודפות אחרי!

לעיתים, הפרסומות שרודפות אחרינו עלולות לגרום לנו לאי נעימות עם הסובבים אותנו או שהתעייפנו לראות את אותה הפרסומת שוב ושוב. קיימות שיטות שונות להפסקת הצגת הפרסומות. גוגל למשל מאפשרת לנו להשתיק פרסומת שרודפת אותנו בלחיצה עם העכבר על  "mute this ad" המוצג בתחתית הפרסומת אך בשביל להשתיק באופן מלא את כלל הפרסומות שמוצגות לנו בעזרת שיטה זו ניתן להתקין תוספים לדפדפן כרום ופיירפוקס או לחילופין להיכנס להגדרות הדפדפן, להסיר את כלל העקבות וההיסטוריה ולשנות לבסוף את הגדרות הפרטיות של הדפדפן כך שלא יוצגו לנו יותר פרסומות בשיטה זו.  

זכויות היוצרים על התכנים באתר שמורות ל־rabbi interactive agency, ניתן להשתמש בחומרים אלו
רק בצירוף קישור לעמוד הכולל את המאמר המקורי
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©