תוכן העניינים
02 בנובמבר 2009 / מאת רבי אינטראקטיב

בניית אתרים וגלישה לא רק דרך מחשב!


תחום האינטרנט והטכנולוגיה המתפתחת לוקחת את תחום "בניית אתרים" צעד אחד קדימה - אתרי אינטרנט כבר אינם ניתנים לצפייה וגלישה רק דרך מחשב ועם הזמן נכנסים יותר מקומות ואופציות חדשות לגלישה באינטרנט למשתמשים השונים.

אם נחשוב על ציר זמן כל כלשהו, נוכל להבחין בהתחלה באתרי אינטרנט אשר ניתן לגלוש בהם רק דרך מחשב שולחני, לאחר מכן הגיעו המחשבים הניידים והאינטרנט האלחוטי והסלולרי אשר מאפשר גלישה כמעט מכל מקום בעולם, לאחר מכן עם כניסתם של הטלפונים החכמים והתפתחותם, מתאפשרת כבר היום גלישה באינטרנט ברוחב פס רגיל דרך הסלולר ובעזרת הדפדפנים השונים הפועלים על מכשירי הסלולר ויודעים להציג באופן מלא אתרי אינטרנט, אפילו משולבי פלאש וAJAX.

אם כל זה לא מספיק, בקרוב יהיה לכל אחד מאיתנו בסלון אינטרנט על גבי הטלוויזיה דרך הממיר והמגמה ההולכת ומתפתחת עם הזמן היא חיבור כל מכשירי החשמל לרשת האינטרנט.. כן גם על הקומקום תוכלו לשלוט בקרוב דרך האינטרנט ולהרתיח מים בשליטה מרחוק.

איך המגמה תשפיע על שוק בניית האתרים ? ניתן לראות את המגמה ב2 כיוונים, כאשר הכיוון הראשון הוא חיובי, השוק גדל, יותר חברות ועסקים יפנו להליך בניית אתר וישיקיעו יותר באתר אינטרנט מושקע יותר כי קהל היעד מתרחב, לקהל יש יותר אופציות גישה לאינטרנט מאשר בשנים קודמות. כיוון שלילי של מגמה זו, הרבה מאוד אתרי אינטרנט גדולים וקטנים כאחד עדיין לא מוכנים לשינוי הזה, האתרים בנויים בקוד מסורבל, לא תקני, משולב טבלאות ותגי עיצוב וברוב המקרים הדפדפנים שאינם מופעלים דרך מחשב רגיל אינם יציגו את האתר כנדרש.

איך מתכוננים ? קודם כל נתמקד בחברות ובעסקים שעדיין לא התחילו בהליך בניית אתר אינטרנט. יש צורך מהותי בבדיקת חברת בניית אתרים אשר נבחרה לבנות את אתר האינטרנט, יש לבדוק את רכבי האתר המלאים בהצעת המחיר, להקפיד על קוד תקני על פי התקן העולמי W3C, בדיקת תקינות האתר בכל סוגי הדפדפנים, כן ! כן בדיקה בדפדפני סלולר... חשוב להבין! השקעה נוספת בשלב זה למטרת אתר ברמה המתאימה הינה קריטית כיום, בניית אתר אינטרנט אשר אינו בנוי בקוד תקני ואינו מותאם לדפדפנים השונים יהווה אתר אינטרנט אשר תוך שנה מהיום יצטרך שדרוג מהותי ואף בנייה מחדש של האתר כולו.

כעת נדבר על בעלי אתרים קיימים, בתקווה שהאתר שלך בנוי ברמה גבוהה ועל פי תקני הקוד המקובלים, תבצעו בדיקה בדפדפנים השונים, תפתחו את האתר שלכם במכשירי סלולר שונים..האם קיימות תקלות? האם הכל נראה ועובד בדיוק כמו בדפדפן שלכם במחשב? בנוסף לכל אלו, יש לבצע בדיקה של תקינות קוד האתר באתר הרשמי של W3C. באם נמצאו תקלות, אנא פנו לחברת בניית אתרים על פי המלצות ובדיקת היכולות ורמת החברה, שדרגו את האתר לקוד תקני, הפכו את האתר לקוד פשוט ונוח ולאחר מכן בדקו שוב את תאימות הדפדפנים ואת תקינות הקוד.

במידה והאתר שלכם מיושן או מלא בשגיאות קוד, לא נותר לכם אלא לבנות את האתר מחדש, לקוחות רבים אינם מודעים לעבודה ששדרוג אתר אינטרנט קיים, במיוחד באתרים מורכבים ואתרי תוכן, הזמן והעבודה הדרושה לשדרוג רבה יותר מבניית האתר מחדש, התוצאה בשדרוג תמיד תהיי נמוכה יותר מבנייה מחדש. מדוע? נתחיל בכך שאם האתר שלכם בנוי בקוד מורכב שאינו תקני, מסורבל, משולב תגי עיצוב וכדומה, למתכנתים יקח זמן רב רק בשביל להבין מה קורה בקוד האתר, לאחר מכן יצטרכו להתחיל לשחק ולבצע שינויים בקוד על מנת לסדר אותו תוך כדי צפייה אוןליין בשינויים השונים. בקיצור, מניסיון שלי, הנושא אינו מומלץ כלל.

שווה להשקיע ולבנות את האתר מחדש, ברוב המקרים הייתי ממליץ על שימוש באותו עיצוב וקישורים העמודים הישנים דרך 301 על מנת לא לאבד גולשים אשר מגיעים מאינדוקס העמודים בגוגל. לסיכום, תחום ועולם בניית האתרים הופך ויהפוך בשנים הקרובות לרחב ובעל היקף גדול יותר, יותר אפשרויות גלישה ושימוש באינטרנט ירחיבו את קהל הגולשים ואף יגדילו את זמני הגלישה של כל גולש ממוצע. כמו כן, האינטרנט יהפוך עם הזמן להיות מקור הוידיאו הגדול ביותר, טלוויזיה, VOD וכדומה יעבדו רק דרך רשת האינטרנט. מאמר נוסף בנושא הוידיאו ברשת יעלה בימים הקרובים.

  

זכויות היוצרים על התכנים באתר שמורות ל־rabbi interactive agency, ניתן להשתמש בחומרים אלו
רק בצירוף קישור לעמוד הכולל את המאמר המקורי
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©