תוכן העניינים
30 בינואר 2010 / מאת רבי אינטראקטיב

הגיע הזמן לשכוח מאינטרנט אקספלורר 6


למרות ריבוי הדפדפנים, הטכנולוגיה המתקדמת והחסרונות הרבים הקיימים בדפדפן אקספלורר 6, תופתעו לשמוע שעדיין משתמשים רבים גולשים בעזרת הדפדפן אשר הושק ע"י מיקרוסופט לפני 8 שנים! אז מדוע גולשים רבים עדיין מחזיקים דפדפן בעל וותק של 8 שנים ולמה להגיע הזמן לזרוק אותו כבר לפח?

בשנת 2001 שחררה מיקרוסופט את דפדפן אספלורר בגרסת 6, מאז ועד שנת 2008 שחררה מיקרוסופט עדכונים שונים לדפדפן בגרסה הזאת על מנת לשמור על בטיחות הגולשים ומניעת פריצות אבטחה תוך זמן הגלישה באינטרנט, משנת 2008 הפסיקה מיקרוסופט לתת תמיכה כלשהי בנוגע לדפדפן המיושן אך למרות זאת על פי סטטיסטיקת גלישה גולשים רבים עדיין עובדים עם הדפדפן המיושן.

אז למה לשדרג את הדפדפן: נתחיל מהחמור ביותר, בעיות האבטחה: אקספלורר 6 הינו דפדפן מיושן, הדפדפן מסכן את גולש האינטרנט בפירצות אבטחה רבות, וירוסים זדוניים ואף מסכן את אתרי האינטרנט אליהם נכנס הגולש. אקספלורר 6 נבנה בטכנולוגיה אשר הייתה מתאימה אותם שנים בהן יצא הדפדפן, מאז הטכנולוגיה התפתחה אומנם הדפדפן נשאר באותה טכנולוגיה המכילה סכנה ברורה לגולש המשתמש בדפדפו בגרסת 6.

אינו עובד על פי תקו התקן W3C: תו התקן הבינלאומי של ארגון W3C (להסבר מקיף בנושא "קוד תקני w3c") - הארגון אחראי על פרסום תקנות לבניית קוד תקני לאינטרנט על מנת ליצור קוד אחיד וקריא על כל דפדפני האינטרנט השונים. דפדפן אקספלורר בגרסת 6 אינו עובד על פי התקן ומשבש את מראה אתרי האינטרנט הרבים, שלא נדבר על פונקציונאליות ואפשרויות אשר מתבטלות ולא עובדות בדפדפן הזה ברוב אתרי האינטרנט.

על הדפדפן בגרסת 6 יש קונצנזוס רחב מאוד בקרב מתפתחי האינטרנט בעולם, הדפדפן מכיל באגים ובעיות רבות בקראית קוד של אתרי האינטרנט, הוא אינו עובד על פי תקני האינטרנט וההתנהגות שלו בלתי צפויה לעיני המפתחים, עוד בזמנו לפני שנים אחדות בוצעו באתרים רבים התאמה ע"י מפתחי האינטרנט לדפדפן בגרסת 6, על פי הערכה כ25 אחוז מזמן פיתוח אתר אינטרנט מושקע בהתאמתו לאקספלורר 6. אספלורר 6 שובר אתרי אינטרנט, פוגע במראה האתר ובעיצוב האתר אשר פותח ע"י מפתחים ומעצבים תוך שמירה על קוד תקני ובנייה נכונה של אתר האינטרנט. אינו מפעיל פקדי AJAX שונים וJAVA אשר מופעלים ברוב אתרי האינטרנט.

דפדפן איטי ומסורבל: הדפדפן הינו האיטי ביותר מבין כל הדפדפנים הקיימים בשוק, הוא קורא את קוד אתרי האינטרנט בצורה איטית, ואינו יודע לתרגם את הקוד שהוא קורא לאלמנטים גרפים על גבי המסך בצורה נכונה. בנוסף לכך הדפדפן גוזל משאבים רבים (כפול 2 מדפדפן פיירפוקס בגרסתו האחרונה למרות גל הפ'יצרים הקיימים בדפדפן של מוזילה), מאט את המחשב ומשפיע על כל מערכת ההפעלה. לא יודע לעבוד עם פלאש: ברוב אתרי האינטרנט הגדולים קיימים פרסומות פלאש רבות, דבר אשר נקרא בשפת האינטרנט "באנרים", הצבתם של 3 באנרים בפורמט פלאש עמוד אחד גורמים לדפדפן להיתקע או לעבור למצב זחילה, הפלאש נראה מרצד והדפדפן אינו מאפשר גלילה.

אז למה בכל זאת עדיין משתמשים בדפדפן הזה: זה שאקספלורר 6 רע גם למפתחים ורע לגולשי האינטרנט כבר כולנו יודעים, אך למרות זאת רבים הם האנשים שעדיין משתמשים בדפדפן זה, אם ניהיה כנים זהו דפדפן שפותח לפני ש"גוגל" היה קיים ועוד חיפוש אתרים דרך מנוע החיפוש אלטה ויסטה ושאר האחרים, שלא נדבר על רשתות חברתיות וFACEBOOK שבכלל לא היה באופק.

אז איך נגדיר את המשתשמים אשר ממשיכים להשתמש בדפדפן הזה ומדוע? בעיקר בגלל שהינם מודעים לבעיתיות שבדפדפן אם לא שמו לב עדיין שהאינטרנט זוחל, בעיקר מדובר על אנשים שאינם מחוברים לצד הטכנולוגי ולאינרטנט, לעיתים נדירות נתקלנו גם בחברות אשר מחלקת המחשוב שלהם פשוט לא שדרגה להם את הדפדפן והם ממשיכים לעבוד עם דפדפן מיושן בעל סיכוני אבטחה גדולים. לסיכום, אם אתם עדיין מאחוז המשתמשים הקטן אשר גולש בעזרת דפדפן אינטרנט אקספלורר 6, אתם חייבים לבצע שדורג לדפדפן בדחיפות בדיוק כמו שאין לכם בסלון טלוויזיה שחור לבן וערוץ חינוכית.

תוכן ומאמר זה נכבתו ע"י צוות סטודיו רבי והינם משמשים טור דעה בלבד.
אין לייחס לכל ביקורת ותוכן זה כל משמעות.♦

זכויות היוצרים על התכנים באתר שמורות ל־rabbi interactive agency, ניתן להשתמש בחומרים אלו
רק בצירוף קישור לעמוד הכולל את המאמר המקורי
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©