תוכן העניינים
22 בנובמבר 2008 / מאת רבי אינטראקטיב

גוגל מאפשרת לסדר תוצאות במנוע החיפוש


בבלוג הרשמי של חברת גוגל מוכרז על שירות חדש הנקרא SearchWiki. השירות מאפשר ללקוח המחפש באתר גוגל לבצע סידור של התוצאות, להוריד תוצאה למטה ולמעלה בעזרת חצים, לרשום על כל אתר/ תוצאת בחיפוש הערות ותגובות ועוד... כרגע גוגל אינה עושה כל שימוש שיתופי בנתונים האלו, לא בנתוני סידור התוצאות ולא בתוכן של כתיבת הערות לגבי כל תוצאה, אך בעתיד ללא ספק אנו מאמינים שגוגל ישתמשו בכלי לסידור התוצאות בחיפוש הראשוני, כל זה לאחר שבמידה וימצאו באופן מסוים שהכלי אמין וסידור התוצאות ותוכן הערות הגולשים אמין ומספק היבט נכון לגבי מיקום התוצאות.

 

כתבה מאתר YNET מחשבים נרשם : זוהי הפעם הראשונה בה גוגל מאפשרת למשתמשים לשנות את סדר התוצאות במנוע החיפוש הפופולרי בעולם. השינויים עצמם, נכון לשלב הראשון, לא ישפיעו על המנוע עצמו ושיטת דירוג האתרים שלו, ויהיו מקומיים בלבד (משתמשים יצטרכו להרשם לגוגל כדי להשתמש בו), אך בגוגל לא פוסלים על הסף אפשרות בה בעתיד המנוע ישתמש בידע שנאסף מהרגלי הגולשים כדי לשפר את אלגוריתם החיפוש של החברה.

 ללא ספק זהו פתח דבר נוסף לכל עולם קידום האתרים, בשנים האחרונות עסקי קידום האתרים התפתח מאוד, קמו המון חברות המגדירות את עצמם כחברת "קידום אתרים", במשך השנתיים האחרונות עמלו המון מקדמי אתרים בניסיונות לעלות על הנוסחה שתביא אתר אינטרנט לתוצאות טובות במנוע החיפוש גוגל, מליוני מאמרים נכתבו באינטרנט על אופן שיטת הפעולה של רובוט החיפוש של גוגל והנה עכשיו נכנס גורם נוסף שהולך להשפיע על תוצאות החיפוש בעתיד, למען הסר הספק שוב נדגיש שכרגע גוגל מציינים ששינוי מיקום בתוצאות החיפוש או הסרה הינם נשמרים רק במחשב בו נעשה השינוי אך ללא ספק מציינים שיתכן ובעתיד יעשו שימוש בנתונים האלו, כלומר ניתן להסיק מדברים אלו שלפי התנהגות הגולשים, לפי השינויים אותם הגולשים יבצעו בתוצאות החיפוש על גבי המחשב שלהם, לפי ההסרות של תוצאות חיפוש ע"י המשתמש, באופן הזה ילמדו גוגל מה יותר חשוב ומעניין לכל מונח חיפוש, יוכלו לראות מה הגולשים מעדיפים לראות בראש תוצאות החיפוש ומה חשוב יותר. כרגע לא ניתן להעריך כמה השפעה וכוח תיתן גוגל לכלי הזה בתוצאות החיפוש.

פרטים נוספים אודות השירות והאפקטים שלו לגבי תוצאות החיפוש נוכל לקבל בעתיד, רק עניין של זמן עד שגם את הנוסחא המלאה לSearchWiki תחשף ע"י המוני מקדמי האתרים.

זכויות היוצרים על התכנים באתר שמורות ל־rabbi interactive agency, ניתן להשתמש בחומרים אלו
רק בצירוף קישור לעמוד הכולל את המאמר המקורי
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©