תוכן העניינים
16 בנובמבר 2009 / מאת רבי אינטראקטיב

שילוב וידיאו באתר אינטרנט


הווידיאו באינטרנט ממשיך לתפוס תאוצה, ובזמן האחרון אנו עדים לגל של בקשות מחברות גדולות כקטנות לשילוב של סרטון וידאו בבניית האתר שלהם. אך מה בדיוק צריך להיות שם בסרטון? מאמר זה נותן טיפים ורעיונות ליישומי וידאו שונים לבניית האתר שלכם. תשכחו מכל אתרי שיתוף קבצי הוידיאו אליהם אתם מעלים בזמנכם החופשי קטעים של הילדים רוקדים או של הדודה על גלגלים. כאן נדרשת חשיבה מקצועית על התוכן. לפני שאנחנו ניגשים להפקת סרטון – אנחנו כותבים, קודם כל, תסריט איכותי, המתאים לתוכן בניית האתר שלכם, ומקדם את מטרותיו.

סרטונים באתר שלכם ככלי שיווקי: אם מטרת בניית אתרים והאתר שלכם היא לגייס לקוחות חדשים ולשמר קיימים, תצטרכו להתאים את תכני הוידיאו לתחום העיסוק. מטרת הוידיאו היא להוסיף על הטקסט והתמונות שכבר קיימים בעיצוב האתר, ולא לחזור על הדברים שכבר נאמרו. חשוב לציין שהמונח "סרטון שיווקי" הוא לא סרטון פרסומת בסגנון אלא דווקא סרטון שמביא ערך מוסף לתוכן שכבר קיים באתר שלכם. במילים אחרות, הוידיאו לא בא להחליף את הטקסטים הקיימים אלא להוסיף מימד נוסף בבניית אתרים.

להלן כמה דוגמאות שיווקיות של וידאו באינטרנט: • בעיצוב אתר לעסק בעל מתחם פיזי, אליו הלקוחות מגיעים כדי לבצע רכישה, מומלץ להפיק סרטון בן דקה עד 2 דקות, שמעביר את חוויית הקניה. אם אתם חנות תכשיטים גדולה – הסרטון יראה הרבה לקוחות שמסתובבים בחנות ונהנים, ויעביר את חוויית הקניה והעוצמה של המקום. אם אתם פארק מים – בניית אתרים צריכה להראות באתרכם סרט קצבי שמציג את האטרקציות שלכם, את הילדים שמחים, וגם את הדגש על הבטיחות של המקום. • בבנית אתר לנותני שירות, לדוגמא- עורכי דין, סוכני ביטוח: להם אין "חוויית קניה". עליכם לספק הוכחות שמראות עד כמה אתם מצוינים. במקרים כאלה מומלצת הפקה של מספר סרטונים קצרים עם עדויות של לקוחות מרוצים, דרך סיפורים אישיים על הצלחותיכם. חשוב לא להתיש את המבקרים, ולזכור שמדובר כאן בצפייה באינטרנט ולא בטלוויזיה. עדיף מספר סרטונים קצרים בני דקה, שכל אחד מהם מציג עדות אחת, מאשר סרט ארוך. • בבנית אתר לחברה שמייצרת מוצרים שימושיים, בבניית האתר כדאי להפיק סרט שמציג את המוצרים. אך לא כקטלוג, בשביל זה מספיק להציג את התמונות באתר! עדיף להראות את המוצרים בפעולה.

למשל - אם אתם מייצרים עגלת תינוקות ייחודית, הראו את העגלה בפעולה. אם אתם מייצרים מנשאים לתינוקות, הפיקו סרטון הדרכה שמסביר איך להשתמש במנשא. לקוחות פוטנציאלים ישמחו לצפות בסרטון, ואתם תרוויחו גם שירות ללקוחות ותיקים! • בבניית אתרים גדולים המספקים מידע, הפיקו סדרת סרטונים עם טיפים בנושאים בהם אתם עוסקים. לדוגמא, באתר רפואי לקהל הרחב, טיפ בנושא רפואה ימשוך אליו צופים נלהבים שישמחו ללמוד בכל שבוע משהו חדש. את כל הטיפים אגב אפשר להפיק ביום אחד, אבל העלאתם לאתר תוכל להיות על פני תקופה, ובכך תגרמו לגולשים שלכם לחזור ולצפות בכם. סדרת טיפים טובה גם לבעלי המקצועות החופשיים. לדוגמא טיפים בנושא ראיית חשבון ומס הכנסה יוכלו לגייס לרואה החשבון מעריצים רבים, שיהפכו עם הזמן ללקוחות.

דוגמאות נוספות: • בבנית אתר למטפלת הוליסטית בשיטה מסוימת, אלף מילים לא ישכנעו מטופלים לנסות אותך, כמו סרטון בן 30 שניות שמציג את שיטת הטיפול. • בניית אתרים לבית אבות- סיור וידאו במתקן שלכם וראיונות עם התושבים הם הפיתרון להבאת דיירים חדשים. • בניית אתר למסעדה - לקוחותיכם ישמחו לקבל טיפים לבישול בבית. • בניית אתר לתעשייה כבדה - לקוחותיכם ישמחו לדעת איך אתם שומרים על איכות הסביבה. • בנייה ועיצוב אתר למאלף כלבים? תן ללקוחותיך טיפים להתנהלות עם הכלב תוך תקופת האילוף. • עיצוב אתר לוטרינרית, מה דעתך על סרטון "הבאתם חתול חדש מהרחוב- מה כדאי לעשות"? • בניית אתרים לארגון שמגייס תרומות, הראו לתורמים שלכם מה עשיתם עם הכסף שלהם, דבר שיקל עליהם לפתוח שנית את כיסם. שירות לקוחות, תמיכה טכנית, הדרכה לעובדים בניית אתרים עם וידאו באינטרנט יכול להיות כלי מצוין לנתינת שירות ללקוחות קיימים, ולניהול מאגרי ידע בוידיאו.

דוגמאות: • עיצוב אתרים לחברה לארגון כנסים, תוכל להעלות את תיעוד הכנסים לאתר שלה או של הלקוח, ובכך לתת שירות ללקוחות שלא הצליחו להגיע לכנס. במקרים מסוימים כדאי יהיה לשדר את הכנס בשידור חי באתר האינטרנט שלכם, והגולשים שלכם יוכלו לזכות בחוויית השידור הישיר, כן כן- גם ברשת. • בניית אתרי אינטרנט למוצר שדורש הדרכה, סרטון הדרכה באתרכם יכול לחסוך לכם כסף רב בנתינת שירות לקוחות טלפוני לבעיות נפוצות. • עיצוב אתרים לבית ספר שמוכר קורסים בכל נושא שהוא, תוכלו לתת לתלמידכם את השיעורים מצולמים על גבי אתרכם, ובכך לעזור להם לעבור את הבחינה בהצלחה. במידת הצורך ניתן לחסום את הכניסה לכל סרטון בעזרת סיסמא. בנוסף, תוכלו למכור קורסים וירטואליים לתלמידים שרוצים ללמוד מרחוק, ובכך לחסוך בעלויות השכירות הארנונה והחשמל, ולתת שירות לתלמידים בכל הארץ והעולם. • בניית אתרים לחברת תוכנה- הדרכה על האופציות החדשות של הגרסה האחרונה תעזור ללקוחותיכם הקבועים להתמצא טוב יותר באפליקציה 

זכויות היוצרים על התכנים באתר שמורות ל־rabbi interactive agency, ניתן להשתמש בחומרים אלו
רק בצירוף קישור לעמוד הכולל את המאמר המקורי
Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©