בשיתוף חברת Greensys

M60 מערכת בקרה לגלאי אש ועשן ממושקת לענן

22 פברואר 2016

M60 היא מערכת בקרה למערכות זיהוי אש ועשן מתחום ה-IOT (Internet of Things). עפ"י החוק בעולם, יש לבצע בדיקה תקופתית למערכות גילוי אש ועשן כל מספר חודשים. בדיקה כזו מתבצעת ע"י טכנאי מומחה אשר בודק את הגלאים/דמפרים אחד אחד בכל המבנה. 

המוצר שפיתחנו מייעל באופן משמעותי את תהליך הבדיקה של מערכות אלה ע"י אוטומטיזציה של כל התהליך, הוספת אפשרות לתזמון והפעלת בדיקות מרחוק. בכך גם מתאפשר צמצום כוח האדם הנדרש לתפעול ותחזוקת מערכות אלה.

המערכת החדשה שיצרנו מאפשרת לתזמן בדיקות מראש לכל דמפר בודד ואפילו שרשרת דמפרים שלמה (כ-60 דמפרים בשרשרת אחת), מה שמאפשר ביצוע בדיקות באופן שגרתי ואוטומטי בדיוק בזמן שבו כיוונו אותן. הבדיקות יכולות לחזור בכל פרק זמן שיוגדר להן או לפעול באופן חד פעמי ביום ובשעה מסוימים. כאשר מפעילים את החיבור לענן, ניתן לראות את ההתראות ותוצאות הבדיקות בזמן אמת.

אפליקציית אנדרואיד

תזמון הבדיקות יכול להתבצע בכל זמן ומכל מקום

התגברות על קשיים טכנולוגיים ומציאת פתרונות יצירתיים

בראש ובראשונה פיתחנו פיתרון חדשני המחבר בין סוגי תקשורת שונים: דמפרים, כרטיס חשמל (IOIO) ומכשיר אנדרואיד, כך שמכשיר האנדרואיד הפיזי שנמצא בחדר הבקרה בבניין, יודע לקרוא את כל הנתונים הפיזיים של הדמפרים ולשלוח אותם לבסיס נתונים מרוחק. המכשיר משמש כנתב נתונים: קורא מידע, שולח לענן ומקבל בחזרה פקודות לביצוע. שיטת היישום שבה בחרנו הופכת את המוצר הסופי ליעיל ואטרקטיבי יותר מבחינת מחירו ללקוח הקצה.

ה-IOIO קולט נתונים מהדמפרים ומעביר אותם לאפליקציית האנדרואיד הלוקאלית שמשמשת גשר להעברת הנתונים לענן. כך המשתמש יכול לגשת למכשיר הלוקאלי או מכל מקום אחר דרך המחשב או הטלפון הנייד.
ה-IOIO קולט נתונים מהדמפרים ומעביר אותם לאפליקציית האנדרואיד הלוקאלית שמשמשת גשר להעברת הנתונים לענן. כך המשתמש יכול לגשת למכשיר הלוקאלי או מכל מקום אחר דרך המחשב או הטלפון הנייד.

במסגרת תהליך אפיון ועיצוב המוצר, יצרנו פרוטוטייפ למוצר הסופי – הצגנו עליו את הממשק שאפיינו בכדי לוודא את נוחות השימוש, הקריאה והמרחק מהתצוגה במוצר הסופי. לעיצוב הממשק ניגשנו עם משתמש הקצה לנגד עינינו: טכנאים וחשמלאים שעד היום היו רגילים למערכות אנלוגיות בעלות מבנה ולוגיקה מסוימים, לכן בחרנו ב-UI  וחוויה המתכתבים עם אותו עולם תוכן (כפתורים, מפסקים, נוריות חיווי וכו').

החיבור לענן

באמצעות חיבור המערכת לענן המשתמש יכול לצפות בכל הפרמטרים, סטטיסטיקות ותקלות, לייצא דו"חות עבור כל גלאי בנפרד או עבור שרשרת שלמה ולייעל תהליכי עבודה, תחזוקה וטיפול במערכת.

כיום המערכת מוטמעת בישראל ובמספר מדינות ברחבי אירופה. במקביל אנו עובדים על פיתוח מוצרים נוספים בסדרה אשר פועלים בעקרונות דומים למוצר זה. 

Rabbi Interactive Agency LTD 2004-2024 ©